علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

سازوکار ماشین لباسشویی برای خشک کردن لباسها چرخیدن دیگ آن با سرعت بالاست. زمانی که دیگ با سرعت بالایی بچرخد، لباسها خشک خواهند شد. اما گاهاً ممکن است دور تند ماشین لباسشویی از کار بیفتد. علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چه میتواند باشد؟ کار نکردن دور تند و به دنبال آن خیس ماندن لباسها دلایل بسیاری دارد. در ادامه به بررسی علت کار نکردن دور تند دستگاه میپردازیم تا بفهمیم چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند.

بیشتر بدانید : چرا لباسشویی خشک نمیکنه

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

یکی از خرابی‌هایی که به ماشین لباسشویی نسبت داده میشود کار نکردن دور تند دستگاه است. برای رفع چنین موردی در ابتدا باید علت کار نکردن دور تند دستگاه را کشف کنید. پس از کشف علت کار نکردن دور تند می توانید اقدام به تعمیر لباسشویی کنید.

کار نکردن دور تند لباسشویی قدری دردسرساز است. چرا که باعث میشود لباسها خشک نشوند و خیس باقی بمانند.

دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند چرا که ممکن است:

  • نوسانات برقی وجود در سیستم الکتریکی ساختمان وجود داشته باشد
  • دیگ لباسشویی بیش از حد پر شده و سنگین باشد
  • برنامه شستشوی مناسبی را انتخاب نشده باشد
  • تسمه خراب شده باشد
  • موتور از کار افتاده باشد

در ادامه توضیحات بهتری در باب این موارد در اختیارتان قرار خواهیم داد

چرا لباسشویی خشک نمیکنه

در سیستم الکتریکی ساختمان نوسانات برقی وجود دارد

از عمده‌ترین مواردی که میتواند علت کار نکردن دور تند دستگاه باشد، وجود نوسانات برقی است. این نوسان هم میتواند به سیستم کل ساختمان و هم به سیم ماشین لباسشویی مربوط باشد. چنانچه دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند، در ابتدا از عدم وجود نوسانات برقی اطمینان پیدا کنید. چنانچه در این زمینه توانایی و یا تخصص کافی ندارید، از یک فرد متخصص بخواهید تا احتمال وجود نوسانات برقی را مورد بررسی قرار دهد.

پس از رفع این مشکل، علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی نیز حل خواهد شد.

دیگ لباسشویی بسیار سنگین است

ماشین‌های لباسشویی ظرفیت‌های متفاوتی دارند. مقدار لباسهایی که در هر دور داخل دیگ لباسشویی قرار میدهید باید متناسب با گنجایش آن باشد. زمانی که مقدار لباسهای داخل دیگ بیش از حد معمول باشد، دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند. چرا که نمیتواند دیگ لباسشویی را با سرعت مناسبی بچرخاند. اغلب این مورد زمانی اتفاق افتد که اشیایی مانند پتو و یا روفرشی درون دیگ قرار داده باشید.

توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی در حفظ عملکرد صحیح آن بسیار مهم است.

علت خرابی ماشین لباسشویی ال جی

برنامه شستشو مناسبی را انتخاب نکرده‌اید

برنامه شستشو مناسبی را انتخاب کنید تا به راحتی مشکل حل شود. ماشین لباسشویی برنامه های شستشو مختلفی دارد. از آنجایی که برخی از لباسها حساس هستند، برنامه‌های بدون خشک کن برای آنها تنظیم میشود. چنانچه شما برنامه نامناسبی را انتخاب کنید، دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند.

البته چنین موردی جای نگرانی ندارد و به راحتی با انتخاب برنامه‌ای دیگر حل خواهد شد. چنانچه با تغییر برنامه شستشو همچنان دور تند دستگاه کار نمیکند، به فکر راه چاره‌ی دیگری باشید.

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شل شدن تسمه است

خرابی تسمه یکی از مهمترین مواردی است که به عنوان علت کار نکردن دور تند دستگاه ارائه میشود. تسمه قطعه‌ای است که نیروی موتور را به دیگ ماشین لباسشویی انتقال میدهد. چنانچه تسمه شل شده و یا ایراد دیگری داشته باشد، دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند. در چنین شرایطی از یک تکنسین کمک بگیرید.

موتور ماشین لباسشویی خراب شده است

موتور قطعه‌‎ای است که نیروی لازم برای چرخش دیگ را فراهم میکند. خرابی موتور میتواند علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی باشد. زمانی که به دیگ ماشین لباسشویی قدرت کافی انتقال نیابد، دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند.

خوشبختانه تعمیر موتور به کمک یک تکنسین کار متخصص امکان پذیر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان