نشت آب از جا پودری لباسشویی

96 درصد از خانه ها دارای ماشین لباسشویی هستند و بسیاری از آنها هر سال 220 چرخه شستشو را انجام می دهند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ماشین لباسشویی نشت می کند و علت عیب به زمان وقوع نشتی در چرخه و محل وقوع آن بستگی دارد. برای کمک به شما در مکان یابی و رفع نشت آب از جا پودری لباسشویی، در زیر به دلایل رایج تر نگاه می کنیم.

آیا ماشین لباسشویی شما در سطح و پایدار است؟ قبل از اینکه قسمت های مختلف ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا اینها دلیل وجود گودال آب روی زمین است، توصیه می کنیم محل قرارگیری خود دستگاه را بررسی کنید. ماشین لباسشویی باید صاف و ثابت باشد، اگر اینطور نباشد و در عوض به سمت جلو کج شود، ممکن است آب به بیرون نشت کند. حل کردن این مشکل نسبتاً آسان است، بسیاری از آنها فقط نیاز به تنظیم پایه های پایین دستگاه دارند و این کار را می توان با چرخاندن آنها انجام داد.

علت نشت آب از جا پودری لباسشویی چیست ؟

اگر آب از زیر ماشین لباسشویی ظاهر می شود، خطر نشتی در شیلنگ ورودی وجود دارد و این معمولاً به این دلیل است که شیلنگ ورودی شل شده است. شلنگ ورودی را چک کنید و اگر شل است آن را با دست محکم کنید و مراقب باشید که خیلی سفت نشود. اگر شیلنگ ورودی به درستی به ماشین لباسشویی بسته شود، اما آب در محل اتصال چکه کند، احتمالاً درزگیر شلنگ شکافته یا آسیب دیده و باید در اسرع وقت تعویض شود.

اگر ماشین لباسشویی در تمام چرخه های شستشو با پر شدن از آب نشتی دارد، توصیه می کنیم شلنگ بین کشو صابون و درام را بررسی کنید زیرا این خطر وجود دارد که با مواد شوینده اضافی مسدود شود. در این صورت، آب داغ را داخل کشوی دیسپنسر بریزید و اجازه دهید به آرامی تخلیه شود و پودر اضافی را همانطور که انجام می‌دهد خارج کنید.

اگر نشتی در پایان چرخه رخ داد، توصیه می‌کنیم کشوی دیسپنسر را از محفظه آن خارج کنید و جت‌های اسپری را برای هرگونه نشانه‌ای از کپک بررسی کنید. ایجاد کپک در اطراف جت ها می تواند جریان آب را منحرف کند و در نتیجه نشتی ایجاد کند خوشبختانه حل چنین مشکلی اغلب فقط به کمی تمیز کردن نیاز دارد.

هنگامی که کشوی دیسپنسر از محفظه خود خارج شد، آن را در سینک آب داغ و صابون قرار دهید و بگذارید حداقل نیم ساعت خیس بخورد در حالی که کشو در حال خشک شدن است، محفظه را با آب تمیز کنید. آن را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید، سپس محفظه را بگذارید تا خشک شود، قبل از اینکه کشو را دوباره در محفظه قرار دهید.

علت نشت آب از جلوی ماشین لباسشویی

نشت آب از جلوی ماشین لباسشویی اغلب به دلیل آسیب دیدگی درزگیر درب است، و حتی کوچکترین سوراخ در مهر و موم می تواند منجر به نشتی شود. می‌توانید وضعیت آب‌بند درب ماشین لباس‌شویی خود را با فشار دادن درزگیر تا گشاد شدن آن و سپس بازرسی چشمی آن بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه شکاف، سوراخ یا علائم برآمدگی در مهر و موم، باید تعویض شود. هنگام بررسی مهر و موم درب ماشین لباسشویی خود، همچنین ایده خوبی است که آن را از نظر هرگونه کثیفی، مانند کپک بررسی کنید. اگر این ماده روی درزگیر انباشته شود نه تنها باعث خراب شدن درزگیر می شود، بلکه می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع از ماشین لباسشویی شما شود.

آیا ممکن است مشکل از فیلتر آب باشد؟

اکثر ماشین‌های لباسشویی مدرن دارای فیلتری هستند که از عبور مواد زائد مانند سکه و دستگیره‌های مو و آسیب رساندن به پمپ جلوگیری می‌کند. اگر فیلتر به طور مرتب حذف و بررسی نشود، ممکن است مسدود شود. در حالی که انسداد بیشتر به جای نشتی منجر به عدم تخلیه آب از دستگاه می شود، در صورت آسیب دیدن آب بند ممکن است نشت از فیلتر رخ دهد. می‌توانید این را با برداشتن فیلتر و یک بار زدن مهر و موم بررسی کنید و اگر به نظر آسیب دیده است، آن را تعویض کنید.

بارگذاری بیش از حد ماشین لباسشویی می تواند منجر به آسیب هایی شود، از جمله اینکه درام به عقب برود و پس از رسیدن به چرخه چرخش، چرخه از کار بیفتد. بارگذاری بیش از حد ماشین لباسشویی ممکن است منجر به نشتی شود. برای کاهش این خطر، توصیه می‌کنیم که مخزن را فقط از نیمه تا دو سوم پر کنید این کار باعث می‌شود لباس‌های شما همانطور که باید خشک شوند و لباس‌هایتان به اندازه کافی تمیز شوند.

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان