ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

چه هر روز یا یک بار در هفته لباس ها را بشویید، داشتن ماشین لباسشویی در خانه یک لوازم خانگی ضروری است. می‌توانید لباس‌های خود را داخل آن بیندازید و در عرض چند ساعت از نتیجه لذت ببرید. تا زمانی که ماشین لباسشویی شما از کار بیفتد. چیزهای کمی ناخوشایندتر از ماشین لباسشویی خراب هستند. به خصوص زمانی که واقعاً به یک حوله یا لباس مورد علاقه نیاز دارید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده که ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه !

ممکن است از قبل چند نکته نگهداری روزانه ماشین لباسشویی را بدانید. شما می دانید که چگونه از مواد شوینده مناسب استفاده کنید، لاستیک دور درب را پاک کنید. اما وقتی ماشین لباسشویی اصلا روشن نمی شود، چه کار می کنید؟ به طور طبیعی، راه حل شما بستگی به این دارد که چه چیزی اشتباه پیش رفته است. بنابراین امروز، ما به شما کمک خواهیم کرد تا شش دلیل متداول که چرا ماشین‌های لباسشویی روشن می‌شوند ولی کار نمی کند را بررسی کنید و در مورد آن چه کاری می‌توانید انجام دهید.

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

دلیل شماره یک که چرا ماشین لباسشویی شما به طور ناگهانی کار نمی کند این است که برق ندارد. این ممکن است به دلایل مختلف اتفاق بیفتد، اما تنها دو راه حل وجود دارد. با بررسی پشت واشر برای دوشاخه برق شروع کنید. به طور شگفت انگیزی رایج است که تکان دادن ماشین لباسشویی دوشاخه برق را از دیوار بیرون بکشد. این کار باعث می‌شود که خیلی سریع کار نکند، و اگر ماشین لباسشویی در یک چرخه متوقف شود، احتمال بیشتری وجود دارد. ممکن است دوشاخه در دیوار شل شده باشد، بنابراین به دقت نگاه کنید.

گزینه دیگر برای از دست دادن ناگهانی برق ماشین لباسشویی، فیوز است. هنگامی که تقاضا بیش از حد می شود، فیوز می چرخد. به عنوان مثال، روشن کردن دو دستگاه از یک مدار می تواند یک قطع کننده را خراب کند. همانطور که می تواند یک صاعقه یا افزایش برق به دستگاه آسیب برساند.

اگر دکمه های ماشین لباسشویی جلوه مورد نظر شما را ایجاد نمی کند (مثل روشن کردن ماشین لباسشویی)، نگاه دقیق تری بیندازید. مخصوصاً در لباسشویی های قدیمی ، این دکمه ها از پلاستیک کهنه و شکننده ساخته شده اند. اگر یک دکمه روی شفت سوئیچ ترک خورد، چرخاندن دکمه ممکن است دیگر سوئیچ را فعال نکند.

دکمه ها را از پنل کنترل ماشین لباسشویی خود بردارید و آنها را برگردانید. با تمیز کردن دکمه ها شروع کنید، زیرا ممکن است در اثر پاشیدن غذا واقعا کثیف شوند و هرگز تمیز نمی شوند. در مرحله بعد، به‌دقت ترک‌ها یا قطعات گمشده‌ای که ممکن است دکمه را روی شفت سوئیچ قفل نکند، نگاه کنید.

سوئیچ درب لباسشویی را تست کنید

اگر فکر کند درب باز است، لباسشویی روشن نمی‌شود. برای انجام شستشوی ایمن، لباسشویی درب خود را هنگامی که چرخه ها در حال اجرا هستند قفل می کند. به طور طبیعی، اگر در باز باشد، نمی تواند این کار را انجام دهد، بنابراین ماشین لباسشویی روشن نمی شود. اگر سوئیچ درب خراب باشد، هرگز سیگنال “بسته” را ارسال نمی کند و ماشین لباسشویی شما هرگز فکر نمی کند که شروع به کار بی خطر باشد. اگر چراغ‌ها و پاسخ‌دهی را می‌بینید، این مشکل بیشتر است، اما ماشین لباسشویی هرگز روشن نمی‌شود یا به شما پیغام خطا نمی‌دهد.

یکی از چالش برانگیزترین مشکلات سوئیچ استارت معیوب یا خرابی تایمر است. همانطور که حدس می‌زنید کلید استارت دکمه‌ای است که با فشار دادن آن به ماشین لباسشویی می‌گویید شروع به کار کند. تایمر چیزی است که کنترل می کند کدام چرخه در حال اجراست و زمان توقف ماشین لباسشویی و شروع هر چرخه.

سوئیچ استارت را می توان با یک فرآیند نسبتاً ساده برای لباسشویی های بارگیری از بالا آزمایش و جایگزین کرد. برای لباسشویی های قدیمی با بار بالا، کلید استارت (و اغلب تایمر) را می توان با برداشتن صفحه پشتی صفحه کنترل بالایی تعویض کرد.

موتور واشر نیاز به تعمیر حرفه ای دارد. اما اغلب می توانید فقط با گوش دادن متوجه شوید که آیا موتور مشکل دارد یا خیر. موتورها وقتی شروع به از کار افتادن می کنند تمایل به زمزمه کردن، غر زدن، ناله کردن و وزوز دارند. لباسشویی هایی که به طور فزاینده ای با صدای بلند یا با صدای موتور نامنظم رشد کرده اند، ماشینی با موتور از کار افتاده است. اگر می شنوید که ماشین لباسشویی شما شروع به کار می کند و سپس خراب می شود، موتور شما از کار افتاده است.

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان