علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی

علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی

بعد از اولین استفاده از ماشین ظرفشویی، وجود آب در مخزن نمک کاملا طبیعی است. با ریختن نمک جدید، آب جابجا شده و سرازیر میشود. برای بسیاری از افراد به ویژه کاربران تازه وارد، این موضوع نگران کننده است اما اصلا جای نگرانی نیست. علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی به این دلیل است که مخزن نمک بخشی از سیستم نرم کننده آب ماشین ظرفشویی است. مخزن نمک در ماشین ظرفشویی اغلب در گوشه و انتهای ماشین قرار دارد. یک درپوش پیچی در بالای آن وجود دارد که باید آن را جدا کنید تا بتوانید مخزن را دوباره پر کنید.

دیگر علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی این است که، نرم شدن آب در عملکرد ماشین ظرفشویی بسیار مهم و موثر است. مواد شوینده در آب نرم بهترین عملکرد را دارند، بنابراین این موضوع به شما کمک می کند به نتایج بهتری در کار با ماشین ظرفشویی برسید.

آب سخت می تواند ظروف شیشه ای را کدر کند و به مرور زمان نیز منجر به تجمع رسوب آهک در ماشین ظرفشویی شود.

کاربرد نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

سیستم نرم کننده آب ماشین ظرفشویی برای عملکرد بهتر، نیاز به نمک ماشین ظرفشویی دارد. سدیم موجود در نمک مخصوص ماشین ظرفشویی به همراه گلوله های رزین موجود در ماشین، برای جذب سختی آب کار می‌کند. بدون استفاده نمک، گلوله های رزین نمی توانند کلسیم و منیزیم موجود در آب سخت را جذب کنند. مخزن نمک در ماشین ظرفشویی برای براق نگه داشتن ظروف شیشه‌ای و عاری بودن سطوح ظروف از آهک، نیاز به پر کردن منظم دارد.

نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم

خوشبختانه، پر کردن مخزن نمک ماشین ظرفشویی برای اکثر ماشین ها، یک فرایند ساده است. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای یک مخزن نرم کننده آب است، این مخزن در قسمت پایین و زیر سینی قرار می گیرد. ابتدا باید قفسه پایینی را بردارید و سپس درپوش مخزن را باز کنید. با استفاده از قیف مخصوص ماشین، نمک را در مخزن بریزید تا مخزن پر شود. بیشتر آب موجود در مخزن به دلیل جابجایی نمک به بیرون سرازیر می شود. توجه کنید که بیش از حد نمک در مخزن نریزید و مخزن را تا لبه پر نکنید. همچنین درپوش را محکم ببندید تا در طول چرخه شستشو نمک از مخزن نشتی نکند.

در حین پر کردن مخزن نمک ماشین ظرفشویی، امکان دارد مقداری نمک کف ماشین بریزد. میتوانید سطح داخل ماشین ظرفشویی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید یا آن را با آب تمیز بشویید.

اگر نمک بیرون مخزن باقی بماند، می تواند داخل دستگاه یا اجسام و ظروف ظریف داخل ماشین ظرفشویی، مانند ظروف شیشه‌ای را خراش دهد. امکان دارد در طول استفاده از ماشین ظرفشویی با مشکل نشتی نمک از مخزن ماشین ظرفشویی مواجه شوید. امکان دارد این مشکل به دلیل خراب بودن یا ایرادات فنی مخزن باشد، در این مورد حتما با نمایندگی های مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تماس باشید.

نمک ماشین ظرفشویی

چه زمانی مخزن نمک در ماشین ظرفشویی دوباره پر شود؟

برخی از ماشین‌ها دارای نشانگر داخلی هستند و اطلاع می‌دهند که مخزن نمک ماشین ظرفشویی باید شارژ شود. برای برخی از ماشین‌ها، این نشانگر به صورت چراغی است که روی صفحه کنترل چشمک می‌زند. سایر ماشین‌های ظرفشویی دارای یک شناور در درپوش مخزن نمک هستند. هنگامی که مخزن پر شود، شناور به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. اگر نمی توانید شناور را ببینید، وقت آن است که مخزن را دوبار

ه پر کنید. اگر متوجه شدید که ظروف با رگه یا کدر شدن از ماشین ظرفشویی خارج می شوند، نشانه آن است که ماشین نمک کافی برای نرم شدن آب را ندارد. این تأثیر به ویژه در ظروف شیشه ای قابل مشاهده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان