سیر تا پیاز تنظیم دمای یخچال

نگه داشتن یخچال در دمای مناسب برای ایمنی مواد غذایی بسیار مهم است. متأسفانه، اعداد به ظاهر دلخواه روی صفحه ها و گیج های موجود در بسیاری از یخچال و فریزرها می تواند تشخیص اینکه آیا یخچال شما در محدوده دمایی بهینه کار می کند یا خیر را دشوار کند. از بستنی ذوب شده و کاهوی یخ زده یا بدتر از آن، غذاهای حاوی باکتری  خودداری کنید و زمان بگذارید و دمای یخچال خود را طوری تنظیم کنید که نیازهای هر فصل را برآورده کند. پس مطلب سیر تا پیاز تنظیم دمای یخچال تعمیر اوکی را از دست ندهید.

باکتری های عامل بیماری در دمای بالای 40 درجه فارنهایت رشد می کنند. برای کند کردن رشد باکتری ها و ایمن نگه داشتن مواد غذایی برای مصرف، توصیه می شود که یخچال خود را در دمای حداکثر 40 درجه فارنهایت تنظیم کنید. البته این بدان معنا نیست که شما باید درجه حرارت را به همان اندازه که می خواهید تنظیم کنید. دمای زیر 40 درجه اما بالای 38 درجه فارنهایت را هدف قرار دهید تا از یخ زدن مواد غذایی تازه جلوگیری کنید.

سیر تا پیاز تنظیم دمای یخچال

طیف گسترده ای از عوامل می توانند بر دمای یخچال تأثیر بگذارند، از جمله تغییرات ساده در دمای محیط که با تغییر هر فصل ایجاد می شود. در زمستان، دمای سردتر در خانه به طور طبیعی می تواند باعث کاهش دمای یخچال شما شود، همانطور که در تابستان می تواند تأثیر معکوس داشته باشد. تغییرات دمای محیط می تواند باعث تغییر دمای داخلی یخچال و فریزر شود. باز کردن درب همچنین می تواند باعث خروج هوای خنک شود یا هوای گرم را وارد دستگاه کند و دمای آن را تغییر دهد. در نهایت، نشتی اطراف درب یخچال نیز می تواند منجر به تغییر دمای داخلی شود.

بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که دو صفحه تنظیم موجود در یخچال برای کنترل دمای یخچال و فریزر به طور مستقل تنظیم شده اند. در حالی که این موضوع در مورد برخی از مدل های پیشرفته صدق می کند، اما برای اکثر یخچال های استاندارد صادق نیست. در واقع، تمام هوای سرد تولید شده در واحد متوسط ​​در داخل یخچال تولید می شود. یکی از صفحه های روی یخچال وظیفه هدایت دستگاه را برای ایجاد هوای سرد کم و بیش بر عهده دارد. دیگری به سادگی یک بافل را برای کنترل میزان هوای سرد از فریزر به داخل یخچال راه اندازی می کند. برای اینکه بفهمید کدام دستگیره روی دستگاه شما است، صبر کنید تا صدای کمپرسور در حال کار کردن بشنوید، سپس یکی از دستگیره ها را روی گرمترین تنظیم بچرخانید. اگر دکمه کنترل بافل را چرخانده اید، کمپرسور باید به کار خود ادامه دهد. اگر دکمه دما را چرخانده اید، کمپرسور باید خاموش شود.

چگونه دمای یخچال را تعیین کنیم؟

هنگامی که یخچال خود را روی دمای ایمن قرار می دهید، از مواد غذایی در برابر فاسد شدن محافظت می کنید و حتی آن را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارید. همه یخچال ها متفاوت هستند، بنابراین هر مدل دارای سیستم کنترل دما کمی متفاوت است. قبل از اینکه کنترل ها را لمس کنید، دما را با دماسنج اندازه گیری کنید. سپس، برای تغییر تنظیمات، از یک شماره‌گیر، کشویی یا صفحه‌کلید دیجیتال استفاده کنید. دما را به تدریج تنظیم کنید تا یخچال خود را به دمای دقیق و پایداری برسانید که مواد غذایی شما را ایمن نگه دارد.

تست دما با دماسنج

برای تست دما یک دماسنج یخچال بخرید. اکثر یخچال ها دماسنج داخلی ندارند، پس بهترین چیز را انتخاب کنید. هر زمان که نیاز به بررسی دما داشتید آن را داخل یخچال قرار دهید. به دنبال دماسنج‌های فولادی ضد زنگ باشید که احتمال شکستن آن‌ها کمتر از دماسنج‌های شیشه‌ای است. بیشتر دماسنج های یخچال در فریزر نیز کار می کنند.

دماسنج را در قفسه وسط یخچال قرار دهید. به خاطر داشته باشید که دمای یخچال در همه جا ثابت نیست. همیشه برخی نقاط گرم و برخی نقاط سرد وجود دارد، بنابراین از قفسه مرکزی استفاده کنید تا دقیق ترین دمای ممکن را بدست آورید.

دمای دماسنج را حداقل بعد از 5 ساعت بخوانید. دما به شما ایده می دهد که چه تنظیماتی باید انجام شود تا یخچال شما در بهترین حالت کار کند. دمای ایده آل بین 35 تا 38 درجه فارنهایت (2 تا 3 درجه سانتیگراد) است. هر چیزی در دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا کمتر ایمن در نظر گرفته می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان