چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند

چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند

در دنیای مدرن امروزی، ماشین ظرفشویی وسیله ای واقعا کارآمد است که به کاربر کمک می کند تا بتواند ظروف خود را به روشی ساده و سریع هم شسته و هم خشک کند. شرکت های مختلف مجموعه ای از مدل های ماشین ظرفشویی را در اختیار کاربران قرار می دهند که همگی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. ماشین ظرفشویی بوش به دلیل قابلیت اطمینان و قدرت تمیز کنندگی عالی بسیار محبوب هستند. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی این سازنده دارای قابلیت خشک کردن داخلی هستند، اما گاهی اوقات ممکن است از خود سوال کنید چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند اگر ماشین ظرفشویی بوش شما خشک نمی شود، راهبردهای عیب یابی وجود دارد که می توانید قبل از تماس با متخصص برای کمک یا تعمیر آن ها را امتحان کنید.

تعدادی از کاربران در مورد مشکلاتی که هنگام کار با ماشین ظرفشویی داشتند، شکایت کرده اند. به گفته این کاربران، ماشین ظرفشویی موفق می شود ظروف را تمیز کند، اما ظروف اصلا خشک نمی شوند. اگر شما نیز مشکل مشابهی را تجربه می کنید، مقاله امروز باید کمک بزرگی باشد. از طریق این مقاله، ما برخی از مؤثرترین راه‌ها را در مورد نحوه عیب‌یابی و رفع مشکل برای همیشه ذکر خواهیم کرد. بنابراین، بیایید بیشتر از این زمان را هدر ندهیم، و وارد آن شوید!

چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند

اگر ظروف در ماشین ظرفشویی بوش به درستی خشک نمی شود، ببینید آیا تنظیمات خشک کن گرم شده را انتخاب کرده اید یا خیر. اگر تنظیمات هوای خشک را انتخاب کنید، ممکن است ظروف شما کاملاً خشک نشوند. چرخه “شستشو و نگه داشتن” بوش تنظیم خشک کردن ندارد. ظروف پلاستیکی و تفلون معمولاً کاملاً خشک نمی شوند. برای کمک به فرآیند خشک کردن از یک مایع شستشو استفاده کنید. ماشین ظرفشویی را بیش از حد بار نکنید، زیرا این کار باعث افزایش زمان خشک شدن می شود.

اگر برق قطع شود ظروف به خوبی خشک نمی شوند. بررسی کنید که ماشین ظرفشویی به منبع تغذیه متصل است و پریز را با دستگاه دیگری تست کنید. سیم برق را کاملاً در پریز قرار دهید. فیوزهای خانگی یا کلیدهای مدار را بررسی کنید. اگر یکی از آنها قطع شد، مدارشکن را ریست کنید. فیوزها را بررسی کنید تا ببینید آیا فیوزها سوخته اند یا خیر. فیوز سوخته معمولاً دارای سیم های شکسته است یا سیاه است. فیوز را تعویض کنید.

عنصر گرمایش در پایین ماشین ظرفشویی بوش قرار دارد. این عنصر مسئول گرم کردن ماشین ظرفشویی در طول چرخه خشک کردن است تا ظروف خشک شوند. اگر المنت به درستی کار نکند، ظروف خشک نمی شوند. ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و قفسه پایینی را بیرون بیاورید. عنصر گرمایش را بررسی کنید. یک عنصر گرمایش سوخته معمولاً دارای لکه‌های سیاه یا سفید روی آن است یا بخش‌هایی از آن ترک خورده است. برای سفارش المنت گرمایشی جدید با ما تماس بگیرید. شما معمولا نمی توانید این قطعات را تعمیر کنید.

توجه داشته باشید که فقط ماشین ظرفشویی بوش قدیمی دارای عناصر گرمایشی است. مدل‌های جدیدتر به فرآیند خشک‌کردن تراکم متکی هستند، بنابراین اگر یکی از این وسایل جدیدتر را دارید، نیازی به بررسی عنصر گرمایش نخواهید داشت.

خرابی خشک کن ظرفشویی بوش

فن خشک کن هوا را در اطراف ظروف شما حرکت می دهد تا فرآیند خشک شدن را سرعت بخشد. اگر فن به درستی کار نمی کند، ممکن است ظروف کاملاً خشک نشوند. ماشین ظرفشویی را از برق جدا کرده و محفظه اصلی را جدا کنید. فن را بررسی کنید تا ببینید آزادانه حرکت می کند یا خیر. تیغه های فن را بررسی کنید تا ببینید آیا تیغه های فن شکسته شده است. اگر فن حرکت نمی کند یا قطعات آن شکسته است، آن را تعویض کنید زیرا تعمیر آن دشوار است.

ترموستات مسئول دمای خشک شدن است. اگر ترموستات کار نکند، المنت گرمایشی روشن نمی شود. از آنجایی که ترموستات معمولاً قابل تعمیر نیست، در عوض آن را تعویض کنید. علاوه بر این، اگر دریچه تراکم ماشین ظرفشویی بوش معیوب باشد، ممکن است با ظروف خشک مشکل داشته باشید. به گفته بوش، همه محصولات آنها از فرآیند خشک کردن متراکم استفاده می کنند که با بسیاری از وسایل دیگر متفاوت است. آنها توضیح می دهند که اکثر ماشین های ظرفشویی در عوض به عنصر گرمایش روی دستگاه متکی هستند. این کار مزایای دیگری نیز دارد، از جمله اینکه به شما اجازه می دهد ظروف پلاستیکی خود را روی قفسه پایینی قرار دهید.

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
4 جلسه اول این دوره ارزشمند رو رایگان دانلود کن
کافیه فرم زیر رو پر کنی و روی دکمه دانلود رایگان جلسات بزنی