راهنمای نگهداری و تعمیر لوازم آشپزخانه

راهنمای نگهداری و تعمیر لوازم آشپزخانه

تعمیر لوازم آشپزخانه در حقیقت نوعی مراقبت از آنها محسوب می شود که به منظور بالا بردن طول عمر و کیفیت لوازم آشپزخانه و استفاده مجدد از آنها باید به موقع انجام گیرد. تعمیر لوازم آشپزخانه به محض مشاهده کوچکترین اختلال و ایراد در عملکرد آنها باید برای این لوازم انجام پذیرد. بنابراین نگهداری از لوازم آشپزخانه نه تنها شامل استفاده درست و استاندارد از آنها می باشد، بلکه تعمیر لوازم آشپزخانه را نیز شامل است. 

نگهداری صحیح از لوازم آشپزخانه نکته‌ ای مهم در خصوص این لوازم می باشد که اگر به درستی انجام پذیرد، نیاز شما به اقدامات بعدی؛ یعنی تعمیر لوازم آشپزخانه را به حداقل می رساند. نگهداری لوازم آشپزخانه نیز اقدامات مختلفی را شامل می شود. از جمله اینکه آنها را نباید بیش از حد مورد استفاده قرار داد. در هنگام استفاده از لوازم آشپزخانه نیز ضرورت دارد که استانداردها رعایت شوند. در این صورت، طول عمر لوازم آشپزخانه نامحدود خواهد بود و بسیار کم به تعمیر کردن نیاز به پیدا خواهند کرد. 

راهنمای نگهداری لوازم آشپزخانه

به عنوان راهنمای نگهداری از لوازم آشپزخانه در ادامه به بیان اصولی ترین نکات استفاده از مهمترین لوازم آشپزخانه پرداخته می شود: 

  • یخچال: یخچال مهمترین جزء هر آشپزخانه به شمار می آید. برای نگهداری صحیح از این وسیله، از باز و بسته کردن بیش از حد درب آن باید جلوگیری شود. همچنین، از قرار دادن غذاهای داغ در آن باید جلوگیری و نظافت یخچال به موقع انجام شود. 
  • ماشین لباسشویی: از روشن کردن وسیله بیش از یک بار در روز حتماً باید جلوگیری شود. این کار می‌ تواند باعث آسیب رسیدن به لباسشویی شود، همچنین متناسب با ظرفیت لباسشویی باید از آن کار بکشید. به علاوه سرویس دوره ای ماشین لباسشویی از جمله بهترین مراقبت ها محسوب می شود که بهتر است در دستور کار قرار گیرد.
  • ماشین ظرفشویی: در استفاده از ماشین ظرفشویی باید متناسب با ظرفیت آن اقدام کرد و از روشن کردن مکرر آن در طول روز باید جلوگیری کرد. سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی و قرار دادن آن در یک مکان تراز باید مد نظر شما باشد. 
  • اجاق گاز: در هنگام تمیز کردن و نظافت این وسیله تا حد امکان از آب و رطوبت به میزان کم باید استفاده شود؛ مخصوصاً در قسمت های کامپیوتری و قسمت‌ هایی که سیم کشی دارند. 

در اینجا فقط راهنمای استفاده از مهمترین لوازم آشپزخانه بیان شد. در استفاده از همه آنها ضرورت دارد که دفترچه راهنمای استفاده از این وسایل مطالعه شود و بر اساس دستورالعمل ها اقدامات لازم انجام پذیرند. 

تعمیرلوازم آشپزخانه

راهنمای تعمیر لوازم آشپزخانه 

تعمیر لوازم آشپزخانه به دو صورت خانگی و تعمیرات اساسی توسط تعمیرکاران قابل انجام می باشد. در مواقعی که برای لوازم آشپزخانه مشکلات جزئی پیش می آید؛ تعمیر خانگی می تواند گزینه ای مناسب باشد که از صرف وقت و هزینه جلوگیری به عمل می آورد. اما در صورت بروز مشکلات اساسی برای لوازم خانگی بسیار اهمیت دارد که در اولین فرصت برای تعمیر اساسی آنها اقدامات لازم صورت پذیرد. چراکه برای لوازم آشپزخانه احتمال سوختگی وجود دارد و تعمیر به موقع لوازم از سوخته شدن آنها که به مراتب هزینه های بیشتری را به دنبال دارد، جلوگیری به عمل می آورد. فراموش نکنید که امروزه تعمیر بسیاری از لوازم خانگی به صورت کاملاً تخصصی انجام میپذیرد. بنابراین، اصول تعمیر آنها متفاوت است. تعمیر لوازم آشپزخانه گاهی بسیار پیچیده است به طوری که افراد معمولی به هیچ عنوان قادر به انجام آن نخواهند بود. 

نکات و راهکارهای موثر

از جمله نکات و راهکارهای موثر در راهنمای نگهداری و تعمیر لوازم آشپزخانه، رعایت برخی از نکات است از جمله اینکه: 

  • برای لوازم برقی که دائماً به برق متصل می باشند؛ نظیر یخچال، تلویزیون و موارد مشابه، باید از محافظ های برق مخصوص استفاده نمود. 
  • نکته دیگر این است که در زمان اوج مصرف برق که ساعات مشخصی دارد؛ بهتر است از لوازم برقی استفاده نشود. چرا که این کار علاوه بر مصرف زیاد برق می تواند منجر به خرابی دستگاه شود. 
  • همیشه لوازم برقی خود را بعد از استفاده کاملا تمیز کرده و به صورت کاملاً خشک نگهداری کنید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان